Image default
C++ Програмування

Структура програми С++

Перш ніж почати програмувати, необхідно вивчити структуру програми на мові програмування С++

Структура програми – це розмітка робочої області (області коду) з метою чіткого визначення основних блоків(елементів) програми і її синтаксису.

Структура програм дещо відрізняється в залежності від середовища програмування. Ми орієнтуємося на IDE Microsoft Visual Studio, а також Code:Blocks і з цього приклади програм будуть показані саме для MVS. Якщо ви використовуєте іншу IDE(наприклад Code:Blocks), то вам не складе труднощів перенести код з MVS в інші середовища розробки, і ви зрозумієте з часом, як це зробити.

Структура програми С++

У 1 рядку вказується точка входу для консольного застосування, це означає, що дану програму можна запустити через командний рядок Windows вказавши ім’я програми, наприклад, таке ConsoleApplication1.cpp

Рядок 1 є однорядковим коментарем, так як починається з символів // 

У рядку 2 також доданий однорядковий коментар з текстом Структура програми С++.

У рядку 3 підключено заголовок "stdafx.h". Даний файл схожий на контейнер, оскільки в ньому підключені основні директиви препроцесора (ті, що підключив компілятор, при створенні консольного застосування), сюди також можуть бути підключені і допоміжні директиви які підключаються програмістом.

#include – директива препроцесора. Рядки, що починаються з символу # обробляються препроцесором до компіляції програми.

Препроцесорні директиви також можна підключати і в рядках, починаючи після запису #include "stdafx.h до початку головної функції. Причому такий спосіб підключення бібліотек є основним, а використання "stdafx.h" – це додаткова можливість підключення заголовних файлів, яка є тільки в MVS починаючи з версій 2015 р і вище.

У 5 рядку розміщена система базових імен (простір імен) using namespace std яка відкриває простір імен бібліотеки <iostream>.

З 6 рядку оголошена головна функція main(). Це заголовок функції, який складається з типу даних (в даному випадку int), імені функції, а також круглих дужок, в яких оголошуються параметри функції.

Починаючи з 8-го та закінчуючи 12-м рядком реалізовано багаторядковий коментар.

13-ий рядок виводить на екран фразу «Hello World» (cout << "Hello Wordl" << endl). Про оператори cout та endl поговоримо згодом.

15 рядок задає системну паузу при компіляції програми system("pause").

У рядку 16 записано ключове слово return яке повинно повернути значення нуль, в цільову функцію int main() .

У головної функції main() тип даних – int. Це говорить про те що по завершенні роботи функція поверне деяке цілочисельне значення, в нашому випадку 0. Цілочисельне тому, що int  – це тип даних для цілих чисел, таких як 4, 5, 6, -85, 100.

Головне пам’ятати, що якщо тип даних повертається в головну функцію main() – тому це або чілочисельний тип  int або будь-який інший, крім void.

Оскільки функція завжди повинна повертати деяке значення, слід завжди писати рядок типу: return <значення яке головна функція повертатиме>.

Related posts

Оператор вибору варіантів switch

Just_Programmer

Унарні та бінарні операції С++

Just_Programmer

Програмування розгалужень. Умовний оператор if()

Just_Programmer

3 коментарі

Leave a Comment